Кејт Мидлтон повторно во познатиот бел фустан

Војвотката од Кембриџ и Принцот Вилијам вчера присуствуваа на церемонијата во Белгија која се одржа во чест на загинатите борци во битката кај Пашендал во Првата светска војна. Таа го носеше познатиот елегантен бел фустан од модната куќа Alexander McQueen кој исто така го носеше на крштевката на принцезата Шарлот во идентична комбинација со бел шешир но овој пат со сиви потпетици.
Коментари

коментари