Кејт Мидлтон се послужи со познатиот моден трик

Кејт Мидлтон, Војдотката од Кембриџ, вчера ја покажа својата нова фризура.

Иако на главата носеше голем црн шешир, кој сокриваше најголем дел од нејзината коса, беше јасно дека станува збор за лажна боб фризура, која многу славни дами ја обожаваат.

На овој начин, Кејт покажа дека е во чекор со трендовите и дека не се плаши да проба нешто ново.

 

 
Коментари

коментари