Кејт Мос ги израдува фановите на својот makeup бренд

Познатиот супермодел во своето резиме има бројни соработки со makeup брендови, а неодамна таа одлучи да создади и своја сопствена колекција за шминка здружувајќи ги силите со јапонскиот бренд Decorté. Овие дена таа го претстави својот нов продукт кој израдува бројни фанови.

Се работи за специјална палета која вклучува сенки за очи и веѓи и кармини за која е нагласено дека ги содржи сите потребни продукти за да се постигне препознатливиот makeup изглед на Кејт. Цената на оваа палета изнесува 190 долари и е достапна во продажба на официјалниот веб сајт.
Коментари

коментари