Кели Куоко по втор пат кажа „ДА“

Актерката Кели Куоко, или попозната како згодната Пени од култната серија “The Big Bang Theory”, во ист ден го прослави 32 роденден, како и својата втора веридба.

Кејли беше премногу среќна.  Не можеше да се спротивстави на својата среќа. а тоа може да се види и по видеото кое го објави на својот профил на Инстаграм.

A post shared by Karl Cook (@mrtankcook) on

Нејзиното момче Карл Кук, со кого е во двегодишна врска, клекна и ја побара за жена.

A post shared by Karl Cook (@mrtankcook) on

Парот од самиот почеток не ја кријат нивната љубов. И Карл е  помлад пет години од неа, тие  почнаа да се забавува додека Кејли сеуште беше во брак со тенискисерот Рајан Свитинг, од кого се разведе во 2016 година.

A post shared by Karl Cook (@mrtankcook) on
Коментари

коментари