Кендал Џенер сними видео за својата утринска makeup рутина

Популарниот модел сними кратко видео во соработка со Vogue за кој ја откри својата секојдневна makeup рутина и кои производи ги користи кога се шминка наутро.

 

Притоа видеото предизвика бурни реакции и критики дека Кендал подлегнала врз естетска хирургија и си ги зголемила усните што стана мета на бројни осудувања.
Коментари

коментари