Кендал Џенер во неодоливо цветно женствено издание

Може да се каже дека е навистина реткост моделот да се виде во вакво цветно издание, а како и секогаш што и да облече таа го завзема центарот на вниманието на сите настани каде и да појави.

На приватната забава организирана од брендот за алкохолни пијалаци Veuve Clicquot присуствуваа бројни ѕвезди од светот на шоу бизнисот, а Кендал го привлече вниманието појавувајќи се во цветен мини фустан од Dolce&Gabbana заокружувајќи го целокупниот изглед со ташна во ист дезен од брендот, и бели чизми на висока пета.
Коментари

коментари