Ким Кардашијан како Мадона и Шер за Halloween

Ким Кардашијан во присуство на својата постара сестра Кортни назабавата во Бел Ер по повод празникот “Ноќта на вештерките” се облекоа како кралицата и кралот на поп музиката – Мадона и Мајкл Џејксон, ре-креирајќи го еден од легендарните изгледи со кои се појавија на доделувањето на Academy Awards во 1991 година.

Потоа Ким на друга забава во Лос Анџелес присуствуваше со својот долгогодишен пријател Џонатан Чибан облечена како музичката дива Шер во нејзиниот препознатлив стил од ’70-тите, додека Џонатан и парираше во стил на Сони Боно.
Коментари

коментари