Ким Кардашијан започна расправија со Тејлор Свифт

Во понеделникот на својот профил на Инстаграм Ким Кардаијан објави фотографија на која таа со мобилен телефон ја фотографира восочната фигура на Кање Вест и Тејлор Свифт кои лежат голи во кревет.

 

famous

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Се работи за восочните фигури кои се изложени на изложбата Famous и кои беа во видео записот на Кање за истоимената песна.

Во песната Кање ја спомнува Тејлор и го пее стихот „I made that bitch famous“, поради кој  Ким и Кање се свртеа против Тејлор.

Тејлор Свифт им се одмазди на новиот албум “Reputation”. Нејзините фанови сметаат дека Ким намерно ја објавила фотографијата, поради што ја нападнаа во коментари.

 
Коментари

коментари