Кога ќе си голем фан на Вардар и кога ќе типуваш во кладилница дека ќе победи … 

 Во реванш баражот македонскиот првак Вардар на „Шукру Сарачоглу“ стадионот во Истанбул го победи турскиот тим Фенербахче со 2:1 и со вкупни 4:1 избори место меѓу 48.екипи што ќе играат во групите од Лига Европа. Вардар е првата македонска екипа што ќе игра во групите од Лига Европа.

Интересно е што нашиот пријател Александар е голем фан на Вардар, и ни испрати неколку добитни тикети на кој типувал како ќе заврши натпреварот помеѓу Фебербахче и Вардар.

Погледнете ги тикети …
Коментари

коментари