Која е најлошата работа која можете да му ја направите на секој хороскопски знак?

Секој од хороскопските знаци има свои маани и доблести па токму затоа со секој треба да се постапува на различен начин.

Ако едно нешто е сосема во ред и нормално за еден хороскопски знак за друг може да значи нешто сосема неприфатливо и причина за избувнување на нова светска војна.

За да не дојде до тоа ова се работите кои во никој случај не би требало да им ги наравите на хороскопските знаци:

На Овенот најмногу ќе му згрешите ако му нудите оправдувања.

Бикот нема да ви прости ако се сомневате во неговите намери.

Најлошото нешто што можете да им го направите на Близнаците е да им ставате зборови во уста што знаат дека никогаш не ги кажале.

Ракот ќе биде повреден ако го натерате да мисли дека се грижите за него, а потоа се оддалечите.

На Лавот најмногу ќе му згрешите е ако го правите будала пред вашите пријатели.

Најлошото нешто што можете да ѝ го направите на Девицата е да ја земате здраво за готово и да мислите дека ќе остане со вас.

Вагата најмногу можете да ја налутите е ако почнете драма без некоја причина и да го расипете расположението на сите.

На Скорпијата најмногу ќе ѝ згрешите ако се правите жртва откако ќе ве фати во лага за да се чувствува лошо.

Стрелецот ќе го налутите ако му давате ултиматуми и ги ставате во тешка позиција.

Најлошото нешто што можете да му го направите на Јарец е да го задржувате во напредокот кон врвот затоа што не сте можеле да го следите.

На Водолијата најмногу ќе ѝ згрешите ако се обидете да ја смените за да биде според вашите стандарди.

Рибите ќе ги налутите ако ги прекршите ветувањата. Тие не бараат многу.


тагови


Коментари

коментари