Со која позната дама го делите вашиот стил според хороскопот? (фото)

Датумот и времето на раѓање, односно се она што се однесува на нашиот хороскопски знак влијае врз сите аспекти во животот.

Не е важно дали  се во прашање емотивните односи и врски, професионални вештини или модата, се барем малку има врска со нашиот  хороскопски знак.  Доколку некогаш сте се прашање зошто ја сакате токму некоја одредна боја или модно парче, тогаш ви претставуваме едноставен одговор, можеби е тоа така токму поради делувањето на вашиот хороскопски знак.

Овен

Кога се зборува за модата и стилот на облекување, можеме со сигурност да кажеме дека личностите родени во знакот Овен се трендсетери. Тоа се честопати жени кои се во состојба да поставуваат модни трендови и да бидат во преден план каде и да се појават. Дамите во овој знак се лесно препознатливи по својот добар вкус, секогаш се тренди и храбро ги носат најновите модни парчиња на пазарот. Познати жени кои се родени во овој хороскопски знак се Сара Џесика Паркер, Кира Најтли, Кејт Хадсон.

Бик

Жената-Бик е најголемиот хедонист меѓу хороскопските знаци, а најголем доказ за тоа е примерот на Одри Хепберн. Сосема е доволно и самиот подзнак да е во знакот Бик или Венера да е сместена во овој знак, за овие жени да бидат икони на хедонизмот. Познати жени кои се родени во овој хороскопски знак се Џесика Алба, Кејт Бланшшет, Меган Фокс.

Близнаци

Близнаците се сметаат за мајстори на трансформацијата, посебно кога станува збор за стилот и модата. Тие се способни во еден момент да бидат елегантни дами, а веќе во друг да нè изненадат со нивниот изглед во некоја спортска гардероба. Исто така, умеат многу добро да ја комбинираат деловната облека и да изгледаат како баш тоа да е нивниот стил на облекување. Познати жени кои се родени во овој хороскопски знак се Хајди Клум, Анџелина Џоли, Натал Портман, Никол Кидман, Наоми Кембел.

Рак

Дамите кои се наоѓаат во овој хороскопски знак или подзнак се романтични души и вечни сонувачи. Доколку овие особини успеат да испливаат на површина преку стилот на облекување, тогаш сигурно ќе изгледаат како модни икони од педесеттите години. Прва асоцијација за типичните жени-Ракови се цветните мотиви, парчињата облека со ретро изглед и по некое романтично парче накит, кој е секогаш во преден план. Познати жени кои се родени во овој хороскопски знак се Жизел Буншен, Џесика Симпсон, Лив Тајлер.

Лав

Ако зборуваме за кралици на гламурот, за жени кои и во сосема обична пригода наоѓаат начин како да го истакнат својот стил и да бидат максимално дотерани – тогаш говориме за дами кои имаат знак или подзнак Лав. Гардеробата која гордо ја носат не мора да биде раскошна или премногу нападна – доволно е да биде едноставна, како исцепкани фармерки, со некој дезен или анимал принт, кожни додатоци, сето тоа надополнето со едноставна маичка и вртоглаво високи потпетици. Познати жени кои се родени во овој хороскопски знак се Шарлиз Терон, Џенифер Лопез, Мадона.


тагови


Коментари

коментари