ЛАКИРАНИ ЧИЗМИ – кул ретро тренд за оваа зима

Ретро трендовите ја освоија овогодинешната модна сцена. Ревиите на познатите брендови беа како вистинско дежа ву од ’90-тите. Оваа зима еден од најкул трендовите се лакираните чизми или чизмите од латекс. Модните фанатички ги обожаваат поради тоа што изгледаат софистицирано и даваат ‘clean’ и футуристички изглед. Совршена комбинација е со фармерки, зимски тиролки и плисирани здолништа.
Коментари

коментари