Леонардо Ди Каприо ќе биде новиот Џокер?

Продукциската куќа „Ворнер Брос“ планира да го покани актерот Леонардо Ди Каприо за улогата на Џокер во новиот филмски проект посветен на противникот на Бетмен.

Компанијата ќе се обиде да преговара со актерот со помош на режисерот Мартин Скорсезе. Тој во неколку наврати го зеде Ди Каприо во своите филмови.

„Ворнер Брос“ нема да направи официјален предлог за актерот да учествува во новиот филм.

Тод Филипс беше назначен за режисер на филмот. Филмот ќе раскаже за живото на младиот Џокер. Тој е морничавиот психопатски кловн на универзумот DC Comics.

Во филмовите на Бетмен, улогата на антагонистот ја играа актерите Сезар Ромеро, Џек Николсон и Хит Леџер. Ликот, исто така, се појави во акцијата „Suicide Squad“, каде што Џаред Лето влезе во улогата.

Извор : Бркајработа.мк
Коментари

коментари