Мајка создава комични верзии од беспрекорните фотографии на Холивудските мајки

Некои велат дека познатите личности се исти како и нас, но оваа мајка на инстаграм започнала проект кој ни покажува дека не е баш така.

celestebarber15

Имено, Celeste Barber австралиска актерка и комичар е позната по прекреирање на популарни Холивуд фотографии на инстаграм и ги исмева гламурозните фотографии на познатите. Овој пат тема на нејзините фотографии е – мајчинството. Иако познатите го прават тоа да изгледа неверојатно лесно и беспрекорно, сепак фотографирањето со вашето малечко, не е баш така лесна задача, а Celeste го прикажува тоа.

Таа е мајка, има два сина кои се под 6 години и е мајќеа на две тинејџерки, па има увид колку е „лесно“ да се биде родител. Сетоа ова ја прави уште посмешна нејзината пародија, а рекреирањето на совршените мајки им дава надеж на сите дека не се тие така ужасни родители кои немаат време за себе, туку едноставно – не се селебрити.

celestebarber1 celestebarber2 celestebarber3 celestebarber5 celestebarber7 celestebarber8 celestebarber9 celestebarber10 celestebarber13 celestebarber14
Коментари

коментари