Makeup туторијал за гламурозен заводлив изглед

Една од најценетите makeup артистки во светот – Шарлот Тилбери е омилена на сите познати дами кои редовно и го доверуваат својот изглед за свечени настани на црвениот тепих.

Таа создаде специјален туторијал за изгледот на Џенифер Анистон која важи за холивудска дама чиј makeup е најпобаруван меѓу визажистите поради нежниот заводлив гламур идеален за секаква пригода.
Коментари

коментари