Мега хит: Светски познатата песна „Деспасито“ доби преработка со фудбалски имиња (Видео)

Во изминатиов период можеше да се слушнат многу навивачки преработки на светски познатиот хит „Деспасито“, но ако на тифо сцената се докажаа фановите на Сан Лоренцо и Салернитана, сега на интернет и на социјалните мрежи се појави едно урнебесно видео, во кое искористени се фудбалски имиња за да се препеа неверојатно заразната песна.

Објаснување не е потребно, ви предложуваме да уживате во продолжение….

 

Извор : Дерби.мк
Коментари

коментари