Меган Маркл за прв пат на црвениот килим со Принцот Хари

Идната невеста облечена во елегантен црн Alexander McQueen смокинг за прв пат се појави на црвен килим со нејзиниот вереник Принцот Хари. 

Меган и Хари беа дел од дoделувањето на наградите Endeavour Fund во Goldsmiths’ Hall во Лондон кои се одржуваат за достигнувањата во службата на ранети, повредени и болни мажи и жени.

 

 

 
Коментари

коментари