Мили Боби Браун – најмладата холивудска модна икона

Таа стекна светска слава појавувајќи се во новата хит серија на Нетфликс – “Stranger Things”, и стана една од најпопуларните актерки во Холивуд. Освен неоспорниот талент за глума, 13-годишната ѕвезда има и беспрекорен моден вкус.

Мили Боби Браун е девојчето за кое целиот свет зборува. Таа е муза на многу модни брендови меѓу кои Dior, Gucci и Calvin Klein, и веќе се здоби со титулата холивудска модна икона. Зошто е тоа така ви откриваме во галеријата подолу..
Коментари

коментари