Мишел Фајфер и Пенелопе Круз блеснаа на светската премиера на филмот “Murder On The Orient Express”

Во Лондон се одржа светската премиера на долго очекуваниот и озборуваниот филм адаптиран од истоимениот роман на Агата Кристи – “Убиство На Ориент Експрес” (“Murder On Orient Express”).

Халата Royal Albert ги собра главните ѕвезди Мишел Фајфер и Пенелопе Круз кои се појавија во гламурозни светкави фустани, додека покрај нив шармираше и Џони Деп во елегантен црн смокинг.
Коментари

коментари