МОДЕН ТРЕНД: Бомбер јакна

Едно од најпопуларните парчиња во сегментот на уличната мода се токму бомбер јакните. Можете да ги видите во секаква комбаницаја во било која сезона, а најдоброто е тоа што можат совршено да се вклопат и во кежуал варијанти со панталони и фармерки и елегантни фустани и здолништа од префинети материјали.

Класичната бомбер јакна доаѓа во темно зелена боја и ја носеле пилотите, од таму доаѓа овој тренд кој веќе со години чекори смело во светот на модата. Со текот на времето нивниот изглед кулминирал од различни материјали до вметнати аксесоари како беџови и принтови. Изборот на материјал е неограничен, во зависност од времето и сезоната брендовите ни нудат доста опции.
Најважното е што и оваа пролет бомбер јакните се неизбежен must have во вашата гардероба.

3-MissGuideds-Olive-Green-Padded-Bomber-Jacket 5ba74ec6ba11008cc9effea416041c6d 8_657851 10-fashion-trends-for-2016-theeverygirl-12(1) 23e12709fe355ea5a0407cd5e681cd56 85tk6o-l 245105a25a5fafe52575c3d767bbe5b7 a6f593e6decfd35e3ba92df1ebfa1e50 article-2250998-16975827000005DC-596_634x892 b2b7e7b4a0fc0044657da4dc69c82f58 ba2834c437be63a59d9ba2df97e5a91e Bomber-jacket-fashion-blogger-6 bomber-jacket-outfit-winter30 Bomber-jackets-Georgia-May-Jagger-18-Jan16-Getty_b_1 Bomber-Jacket-tumblr-3 clp9391_ clq0213_-4 Converse-Outfits-8 emma-watson_glamour_25mar14_rex_b_720x1080_2 gallery-1453482191-spl1212810-002 Kanye+West+Kim+Kardashian+Touch+Down+LAX+P1r6qsO7YEvx olive-bomber-jacket-on-black-and-white-outfit omr9d5so outfit_street_style_bomber_mirror_lens_5 Rocker-Girl-Outfit-10 rs_634x1024-150911083958-634-ciara-nyfw-l-s91115
Коментари

коментари