Модната блогерка со стил во коj сите дами ќе се вљубат

Сандра Родригез Пинто е модна блогерка која потекнува од Португалија но живее во Швајцарија. Името на нејзиниот моден блог на кого ги споделува своите стајлинзи е ‘Entredois’ што во превод би значело ‘измеѓу две’ а причината за тоа е што ги обожава и двете земји. Таа е страсна модна фанатичка со супер женствен и романтичен стил. Ги обожава комбинациите со џемпери и кратки здолништа како и класичните изгледи од фармерки и маички, веруваме дека нејзиниот моден вкус ќе ја освои и инспирира секоја дама..
Коментари

коментари