Музички микс од божиќни песни и “Star Wars” отсвирен на гитара (ВИДЕО)

Празничната еуфорија насекаде во светот е во пол ек. Луѓето со нетрпение ги очекувате новогодишните и божиќните празници.

Многумина уживаат со своите најблиски во своите домови, гледајќи божиќни филмови, додека други пак, го уживаат најубавиот перид од годината на божиќнте маркети, во придружба на греено вино и традициони јадења.

Ви советуваме да ја  надополните оваа прекрасна атмосфера со малку музика. Ова особено ќе го изненади обожавателите на „Star Wars“. Слушнете го следниов извонреден микс од божиќни песни зачинет со саундтракот од „Star Wars” и  уживајте во звуците на акустичната гитара.
Коментари

коментари