Најдобрите модни моменти од доделувањето на Греми наградите 2018

Вчеравечер се одржа 60-то доделување на Греми наградите во Madison Square Garden во Њујорк, а Бруно Марс беше убедливиот победник на вечерта.

Најпрестижните музички награди беа посетени од речиси сите ѕвезди, неизбежно беше да се стави акцент повторно на движењето #МеТоо, а кога станува збор за модата на вечерта, ова се најдобрите модни моменти од црвениот килим.

Бјонсе во Nicolas Jebran

Лејди Гага во Armani Privé

Лана Дел Реј во Gucci

Жанел Моне во Dolce & Gabbana

Ив во Naeem Khan

Хејли Стеинфил во Alexandre Vauthier

Камила Кабело во Vivienne Westwood

Рита Ора во Ralph & Russo

Криси Тајген во Yanina Couture

Кејти Холмс во Zac Posen

Пинк во Armani Privé

Мајли Сајрус

Не може да се изостави и настапот на Лејди Гага, каде таа блесна во впечатлива и необична креација. 
Коментари

коментари