Најдобрите третмани за нега и заштита на вашата коса

Косата е најубавиот украс за секоја жена и еден од највпечатливите делови кои ја изразуваат убавината на жените. Косата е симбол на женственост, поради што е и една меѓу првите работи што мажите ја забележуваат кај жените. 

Не е важно дали имате долга или кратка, виткана или права, дали сте русокоса или бринета. Многу е важно да ја најдете вистинската фризура која ќе одговара на обликот на вашето лице и постојано да ја негувате.

 

Редовна нега на косата подразбира редовно миење, чешлање, негување на нејзината должина и одржување на бојата. Природната и редовната нега на косата овозможува вашата коса постојано да биде сјајна, убава и заштитена. Од таа причина многу фризерски салони користат производи за нега на косата кои се базираат на природна основа (витамини, лекови, билки, природни масла).

Но, ако се уште се двоумите дали да примените некои од многуте совети за нега на косата, доколку сакате да го добиете најдобриот третман за вашата коса, стручните стилисти за коса од салонот за убавина Корани ИС со нивните врвни производи ќе ви го дадат најдоброто решение за вас и ќе ви овозможат да го добиете најдоброто за себе и за својата коса.

Во Корани ИС вашата коса ќе биде негувана со производи на KÉRASTASE. Чистењето е со помош на спеицифични производи за сите типови на коса. Негата е со помош на производи со високо и длабинско делување. Текстузирацијата е преку апликација на производи без плакнење кои овозможуваат прекрасен завршен резултат, кој ѝ овозможува на косата заштита и неверојатен сјај. Овие чекори го сочинуваат посакуваниот третман за негувана коса, кој се нарекува ритуал.

Третмани (ритуали) на KÉRASTASE:

Fusio Dose

Релакс 

Интензивен

Лукс

Скалп клиник

 

Kera-Fusion

24 Карата

Протокол дисциплина

Хроноложист

Протокол за сува коса

Закажете го Вашиот омилен ритуал во салонот за убавина Корани ИС во Hotel Russia & Spa на телефон  078 316 284.

 

 
Коментари

коментари