Најпопуларните луѓе на Инстаграм за 2017 година

Инстаграм ја објави листата на најпопуларни луѓе за 2017 година.

На првото место се најде кралицата Селена Гомез, која веќе неколку години е на врвот на листата на најпопуларни луѓе на оваа социјална мрежа. Таа има 130 милиони следбеници и постојано споделува интимни фотографии од нејзиниот живот, животот со семејството и пријателите.

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Второто место го зазеде фудбалерот Кристијано Роналдо со 116 милиони следбеници. Третото место и припадна на Ариана Гранде, со 116 милиони следбеници, додека пејачката Бијонсе го зазеде четвртото место со 109 милиони следбеници. На петтото и шестото место се најдоа Ким Кардашијан и Тејлор Свит со 105 милиони следбеници.

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on
Коментари

коментари