Најскапата елка во светот се наоѓа во Абу Даби (ВИДЕО)

Како и секоја година, „Emirates Palace“ луксузниот хотел со 5 ѕвезди во Абу Даби го декорираше својот хол со традиционално најскапата елка во светот.

#emiratespalace #uae #abudhabi #merrychristmas #christmastree

A post shared by Monique Basten Trainingen (@moniquebasten_trainingen) on

Елката е високата е 13.1 метри, а украсена со скапоцени камења, дијаманти, бисери, смарагди и сафири, сите обезбедени од Калифа Хури, сопственик на „Style Gallery“.

Елката е многу добро обезбедувана и покрај камерите, има деноноќна стража од 4 екипи кои одблизу го набљудуваат местото.
Коментари

коментари