Неопходно парче облека за транзицијата од пролет во лето

Полека ги броиме последните пролетни денови, а топлите летни денови ни се се поблиску што го навествуаат и зголемните температури.

Како што сонцето грее се потопло, така и во нас се буди желбата за летна гардероба, шорцеви, кратки лелеави фустанчиња, летни маички, но ќе се согласиме сите дека сеуште е рано.

Што во тој случај? Има едно парче облека соодветно и за пролет и за лето. Ви дозволува да се разголите повеќе на пролет, а одлично е и за летото, да го комбинирате со бикини, за ултра шик и лежерен изглед.

Тоа е наметката, цветна или во шара по ваш избор, во секој случај нема да погрешите доколку ја зголемите вашата гардероба со ова парче.
Коментари

коментари