Ноле го запозна “феноменот”

Новак Ѓоковиќ моментално се наоѓа во Мадрид, па синоќа беше на „Сантиаго Бернабеу“ за да го гледа натпреварот помеѓу Реал и Манчестер Сити.

Сепак најмногу го израдува еден друг детал. Првиот рекет на светот имаше прилика да го запознае еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Роналдо.

„Имав прилика да гледам полуфинале во ЛШ и да го запознаам Роналдо, соврешен ден за љубителите на фудбалот“, напиша Ѓоковиќ на Твитер.
Коментари

коментари