Нов многу посилен земјотрес во Скопје

Попладнево во 15:10 часот по локално време во Скопје е почувствуван многу посилен земјотрес од тој утринава.

Според неофицијални мерења, земјотресот е со јачина од 5,4 степени по Рихтер.
Коментари

коментари