Омилениот дизајнер на Емина Јаховиќ

Özgür Masur е турски моден дизајнер , роден во Истанбул во 1979 година. Своето образование го завршува на универзитетот Марамара, на факултетот за уметност. Има освоено многу награди, меѓу која и за Најдобар иден дизајнер во Москва. Важи за еден од врвните дизајнери во Турција, создавајќи луксузни парчиња за софистицираната жена, употребувајќи  главно шифон и свила во своите креации. Неговите парчиња блескаа во оваа сезона на Х фактор Адриа,на прекрасната Емина, која го смета за еден од најталентираните дизајнери на денешницата.

Емина во неговите креации изгледа совршено, таа на нејзиниот Инстаграм профил сподели повеќе фотографии со креациите на овој дизајнер:

 

Погледнете неколку негови креации од колекцијата на Özgür Masur за пролет/лето 2014 :
Коментари

коментари