Овие дами ја имаат најпосакуваната боја на коса

Техниката на фарбање на косата која го имитира природното осветлување на врвовите на косата додека горниот дел во коренот останува темен, со години е на врвот на најпосакувани изгледи кај стилистите. Оваа техника популарно наречена ‘омбре’ е една од омилените на бројни холивудски дами како Пријанка Чопра, Џенифер Лопез, Криси Тиген, Селма Хаек чија боја на коса е најпобарувана во фризерските салони.
Коментари

коментари