Парис Хилтон ја глуми Ким Кардашијан во новата кампања на Канје Вест

Еднаш, многу одамна и беше асистентка, а сега ја глуми нејзе во кампањата за новата колекција на нејзиниот сопруг. 

Парис Хилтон облечена како Ким Кардашијан, нејзиниот дамнешен асистен и стилист, сега е дел од моделите за шестата сезона на  Yeezy.

37 годишната Парис иако е прилично повисока од Ким и има комплетно различен изглед, сепак со платинумска перика и ист стајлинг како Ким умешно ја одглуми.

Ким сподели фотографија од Парис на нејзиниот профил под која напиша ‘forever the OG’ odnosno ‘original gangster’ односно оргиналниот гангстер.

Покрај Парис Хилтон, раперот и дизајнер Канје во својата кампања ги вклучи и најдобрата другарка на Кајли Џенер, Џордин Вудс, Амина Блу, Сами Миро, Абигејл Ратчфорд, Кристен Ноел и близнаците Шанон и Шанејд Клермонт.
Коментари

коментари