ПЕЛЕРИНА – елегатно парче кое ќе го обожавате

За студената сезона покрај кожните јакна и долгите капути морате да направите место и за пелерините. Тоа е модерно, женствено и елегантно и со својот невообичаен волуменозен и асиметричен крој дава повеќе впечаток во модните комбинации.

Неговото место помеѓу стилската класика датира уште од стариот Холивуд па и ден денес е едно од омилените кај дамите. За дамски и гламурозен изглед можете да го искомбинирате со чизми над колена и шешир од чоја, а оние кои сакаат да изгледаат уште по уникатно можат да го комбинираат со црвен кармин и кожни ракавици.
Коментари

коментари