Чек дис аут
Search


Погледнете како изгледала Џенифер Анистон на нејзината матура

Актерката чија фризура ја копираат жените низ светот немала отсекогаш совршена коса. Навистина е слатка и не го променила многу својот физички изглед за овие 30 години доколку не ја сметаме косата.

 

Prom Night ? #nostalgic

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferanistononline) on


Ова е, верувале или не, жената која веќе со години ја ужива титулата „нај фризура“ меѓу актерките. Но, тоа не било така отсекогаш. На својот инстаграм профил таа споделила фотографија од својата матурска вечер, каде што има драстично различна фризура од онаа денес. На оваа фотографија Џенифер има кратка, но густа темна коса, која е разлетана на сите страни. Но, како оправдување на лошата фризура е фактот што се работи за 80-тите години од изминатиот век, кога оваа тапирана фризура била вистински хит.
Коментари

коментари