Поим за вечна убавина – Брижит Бардо

Факт е дека ако си жена и сакаш мода, постои една од овие „мангупки” која те инспирира да ја облечеш бундата кога е ладно, да ставиш црвен кармин, да купиш adidas superstar или да носиш строго фармерки со висок струк.

Влијателна, силна и убава – атрибути кои во целост ја опишуваат Парижанката со надимак „sex kitten“, актерка и модна икона која и ден денес нè инспирира и остава без здив, една и единствена-Брижит Бардо. Дефинитивно ќе ви го освои срцето со фактот дека е активистка и борец за правата на животните, работи кои ја прават жената уште поубава.

1443555099-brigitte-2

Можеби ќе решите да ја смените фризурата, да си купите шешир, да намалите со штиклите или да направите нешто што навистина ќе ви го смени животот, можеби дури и ќе посвоите животно.

bb_1000x0

Фризурата. Кога ќе помислиме на Брижит Бардо прво што секогаш ни паѓа на памет е нејзината препознатлива коса

4d3cd6a56ef1def1c8a6d5908ecc18d6_large

Морнарски маички во Saint-Tropez

15-stripes-spring-2015-habituallychic-brigitte-bardot

Црн туш и блед кармин-можеби ова ќе биде следниот моден тренд.

Вистинска французинка во балетанки, марами, шапки и баретки

straw-hat-bardot

Бурниот љубовен живот и нејзиниот најдобар аксесоар – Serge Gainsbourg

Сцена во кревет со Jane Birkin

Зошто е лето, ако не за целосно да го поминеш во краток шорц и бикини?

steps

Подобро од деколтирана маичка е маичка со голи раменици

brigitte-6

Секогаш избира музика, дури и кога не е толку добра во тоа

Извор: Реборн.мк
Коментари

коментари