Поради силниот ветер дрво смачка автомобил Скопје (ФОТО)

Силниот ветер во Скопје собори дрво кај трговскиот центар Лептокарија. Дрвото падна врз автомобил на паркингот, кој остана оштетен на целата предна страна.

Според денешната временска прогноза, ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до 80 км/час.

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам
Коментари

коментари