Поради загубен облог, Антиќ со нов имиџ (Фото)

pero-antic22

Тимот во кој што настапува нашиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ, Фенербахче, беше на чекор од освојување на титулата во Евролигата, но во финалето турскиот клуб доживеа пораз од ЦСКА Москва.

Антиќ на својот Инстаграм профил откри дека поради загубен облог, морал да се ослободи од брадата која беше главен дел од неговиот имиџ.

„Кога ќе загубиш облог, мора да ја избричиш брадата“ – напиша Антиќ на својата објава.
Коментари

коментари