Чек дис аут
Search


Последна утакмица му била Македонија-Италија и си „ќари“ 500.000 денари

Македонската фудбалска репрезентација синоќа доживеа болен пораз од Италија (2-3) со гол на Чиро Имобиле во 92. минута, но истовремено и развесели еден обложувач од Скопје кој „ќари“ 500.000 денари.

На „голџиско“ ливче, со шест натпревари одиграни на голови, последен тип бил Македонија-Италија, на кој дуел требало да паднат над пет гола. Резултатот беше 2-2, а Имобиле во финалните минути погоди за голема радост на обложувачкиот мајстор кој уплати само 50 денари.

Почитувани, во иднина кога ќе имате добитен тикет, или некој интересен тикет, можете да ни го испратите на info@srekja.mk.

Доколку сакате да нарачате маица со Вашиот омилен тим тоа можете да го направите преку нашата Среќна онлајн продавница
Коментари

коментари