Повторно се враќа големиот ретро тренд

Најголемиот тренд на ’90-тите кој го носеше секоја девојка вклучувајќи ги дури и познатите дами на црвениот тепих повторно се враќа помеѓу актуелните трендови и тоа со полна пареа. Популарните обетки ‘алки’ сега се главен аксесоар во скоро секоја комбинација.

 

Тие се гламурозни и женствени, доаѓаат во најразлични големини па секоја девојка ќе може да го пронајде својот идеален пар. Тие истовремено се и минималистички накит кој може да се носи и во секојдневни прилики а и во елегантни вечерни изданија.
Коментари

коментари