Познати се термините за натпреварите во Вараждин

Македонската машка ракометна репрезетација првиот меч од втората фаза на ЕП во Хрватска против Шпанија во Вараждин го игра в недела, на 21 јануари, со почеток во 20,30 часот. Ова е втор меч на програмата, по оној меѓу Германија и Данска во 18.15 часот.
Во второто коло на 23 јануари се среќаваме со Чешка исто така во 20.30 часот, а пред последниот дуел нашите ракометари ќе имаат помалку од 24 часа за одмор, со оглед на фактот дека со Данска ќе се сретнат на 24 јануари во 18.15 часот.
Коментари

коментари