Познатите на Дијамантскиот Бал на Ријана

Ријана го одржа својот трет по ред хуманитарен Diamond Ball на кого и оваа година присуствуваа бројни познати имиња.

Музичката ѕвезда која ја организираше оваа свеченост во чест на фондацијата “The Clara Lionel Foundation”за собирање на сретства, заблеска во мреација на Ralp & Russo и накит од својата колекција за Chopard.

Помеѓу познатите гости исто така присуствуваа Бијонсе со сопругот Џеј Зи, музичката дива воодушеви во тиркизно зелена тоалета од брендот House of CB, додека раперот изгледаше елегантно во црн смокинг.

Погледнете како изгледаа и останатите гости на свеченоста..

Коментари

коментари