Пред 4 години се повлече од фудбалот, а ќе се изненадите колку дневно заработува сега Дејвид Бекам!

Дејвид Бекам и ден денес е еден од најпопуларните светски личности. Иако пред 4 години се повлече од фудбалот, тој и понатаму одлично заработува.

Како што пренесуваат британските медиуми популарниот Бекам дневно заработува дури 35.000 фунти или 39.000 евра. На месечно ниво Бекам заработува неверојатни милион фунти односно околу 1.1 милион евра.

Ако се прашувате од каде толку пари, одговорот лежи во неговите огромни спонзорски договори кои ги има со брендовите како што се H&M, “Adidas”, “Haig Club Whiskey”…

Наводно Бекам финансиски ја помагал и сопругата Викторија, за да ја спаси нејзината модна колекција. Некогашната Спајс девојка од Бекам, како што се зборува добила 8 милион евра.

Извор : Вистина.мк

 
Коментари

коментари