Чек дис аут
Search


Предлог комбинација: Тексас во три димензии

1. На тексасот додајте мантил со кој ќе добиете лежерност, со доза гламур. Широките boyfriend jeans или широките шорцеви, се совршени за лежерно излегување. 

Една од најдобрите комбинации кои може да ги направите, се тексас со земјени тонови, како маслинеса, крем, глина. 

2.  Одете на работа во тексас искомбиниран со сини тонови. Софистициран и елегантен изглед, со кој после работа може да одите на вечера со пријателите.

Фармерките со висок струк, одлично се прилагодуваат на телото и визуелно даваат ласкав изглед. Совршена должина на фармерките е до или малку над подот, кога носите чевли.

Парчињата облека инспирирани од машка облека се навистина ин, може да ги искомбинирате со луксузни црни модни додатоци, за одличен изглед.

 

 

3. Искомбинирајте го тексасот со смел и впечатлив дизајн како животинскиот принт, а зебрата е се позастапена на дизајнерските парчиња.

Бледите фармерки, со бела класична кошула, надополнете ги со уникатни и смели парчиња.

 
Коментари

коментари