Проверете го вашиот неделен хороскоп(27 февруари – 05 март 2017)

 

Овен

Овен

Вашето позитивно расположение искористете го за пред Велигденско чистење на вашиот дом. За релаксација искористете го пролетното сонце и направете мала прошетка во парк, со возбудлива книга во рацете. Спортувајте за да го подобрите вашето здравје и вашиот изглед. Крајот на неделата ќе ви ги наполни батериите поради семејните собири и позитивното празнично расположение.

 

 

 

Бик

Бик

Можеби неделата ќе ви биде преполна со работни обврски, но продолжениот викенд ќе ви дојде добро, за потоа да продолжите со полна пареа. Велигденските празници можеби ќе ви донесат и нова љубов. Зафатените бикови ги очекува можна понуда за брак. Некои бикови ќе присуствуваат на голема фамилијарна забава поради празниците. Можни се болки во коските, поради тоа одвојте малку повеќе време за спиење.

 

 

Близнаци

Близнаци

Вашиот партнер оваа недела нема да има добро расположение, па поради тоа избегнувајте ги расправиите, или пак малку одалечете се и оставете го насамо. Без разлика што следува продолжен викенд, обврските не можат да чекаат и потребно е да посветите повеќе време за нив. Вашите пороци можат да му наштетат на вашето здравје и да донесат поголеми нервози.

 

 

 

Рак

Рак

Оваа недека бидете малку попродуктивни. посветете повеќе внимание и на работните и на обврските кон своето семејство. Партнерот ќе ве изненади со подарок што одамна го посакувате. Поради тоа ќе владее хармонија во вашата врска. Убавите пролетни денови ќе донесат и убави спомени. Оние кои не се врска им следува среба со бившиот партнер и поради тоа ќе бидат малку вознемирени.

 

 
Коментари

коментари