Проверете со кои хороскопски знаци се сложувате, а од кои треба да “бегате“

Дознајте со кои хороскопски знаци одлично се сложувате, а од кои би требало да се дистанцирате.

Ако сте Овен тогаш ве привлекува Вагата, добро ви е и со Лавот и Стрелецот, не е лошо со Водолијата и Овенот, а бегајте од Ракот и Јарецот.

Ако сте Бик, ве привлекува Шкорпијата, добро ви е со Девицата и Јарецот, не е лошо со Ракот и Рибата, а бегајте од Лавот и Водолијата.

Ако сте Близнаци ве привлекува Стрелецот, добро ви е со Вагата, Овенот и Водолијата, не е лошо со Бикот и Лавот, а бегајте од Девицата и Рибите.

Ако сте Рак ве привлекува Јарецот, добро ви е со Шкорпијата и Ракот, не е лошо со Бикот и Девицата, а бегајте од Вагата и Овенот.
Коментари

коментари