Раскош кој го одзема здивот – Elie Saab невестинската колекција за есен 2018

Како и што беше очекувано од либанскиот дизајнер, новата колекција венчаници за есен 2018 повторно ги оздави без здив своите обожаватели.

Модниот маестро овој пат се фокусираше на традиционалниот стил на невестински фустани, па овие волшебни тоалети ги создаде во боја на слонова коска. Колекцијата ги исполнува соништата на сите деликатни вкусови, од оние кои сакаат раскошни и бајковити до оние кои преферираат нежни и класични. Ви ги претставуваме сите модели од колекцијата на ненадминатиот Ели Сааб.
Коментари

коментари