Рики Мартин ја потврди веста дека стана сопруг

Познатиот пејач, Рики Мартин, пред две години, за време на гостувањето во шоуто на Елен  Деџенерис, откри дека му понудил брак на неговиот партнер, Џуан Јосеф, со кого е заедно од  2016 година.

Една година по свршувачката, тие тајно се венчаа. Веста за нивната венчавка ја потврди Рики Мартин за „Е! News“.

Рики и Џан Рики ги имаат близнаците Мате и Валентин, но, во иднина планираат да го прошират своето семејство.

 

 

 
Коментари

коментари