Роби Вилијамс и Новак Ѓоковиќ заедно на терен (видео / фото)

Новак Ѓоковиќ, поради повреда на лактот не игра професионално уште од Вимблдон, но во Лос Ангелес бил на теренот и тоа со Роби Вилијамс. Сето тоа било во склоп на журката која ја организирала спонзорот на Новак, „Ла Коста“, во Лос Ангелес.

 

„Просто неверојатно беше да се игра со легендата Новак Ѓоковиќ во вторникот во Лос Ангелес“ напишал Роби Вилијмс на својот профил на Инстаграм.

 

Ѓоковиќ враќањето на теренот го најавил за крајот на декември на егзибицијата во Абу Даби.
Коментари

коментари