Роденденскиот стајлинг на Кендал Џенер

Кендал Џенер го прослави својот 22-ри роденден на интимна вечера во ресторанот Petite Taqueria во Холивуд. Популарниот модел се одлучи за кежуал сталинг кој вклучуваше бела crop-top маичка, искинати фармерки и светкави чизми.

На вечерата присуствуваа нејзините најблиски, Крис и Кејтлин Џенер, Кортни Кардашијан, Ким со сопругот Кајни Вест, Хејли Балдвин како и Блејк Грифин за кого се зборува дека е новото момче на Кендал.
Коментари

коментари