Со романтични фотографии ја одбележаа 16-годишнината на филмскиот хит

Се сеќавате на романтичниот филмски хит „A Walk To Remember“? Изминаа точно 16 години откако за првпат беше прикажан.

Улогите на Лендон Картер и Џејми Саливан ги глумеа Менди Мур и Шејн Вест. Тие на своите профили на Инстафрам споделија фотографии од романтични моменти од филмот го одбележаа овој специјален ден.

Jamie + Landon, 16 years ago, A Walk to Remember ❤️. #TBT

A post shared by Mandy Moore (@mandymooremm) on

Популарниот филм ја следи љубовната приказна на Џејми, ќерка на свештеник која страда од леукемија, и Лендон, бунтовникот кој се заљубува во неа и се труди да и ги исполни сите животни желби пред таа да ја изгуби битката со страшната болест.

….❤️ forever. #TBT

A post shared by Shane West (@theshanewest) on
Коментари

коментари